Nasza historia

 

 

„Dolce Vita” znaczy „ochota na słodkie życie”. Pod tą nazwą kryje się sposób na życie, którym chcemy dzielić się z innymi …

 

Początki naszego lokalu miały miejsce w latach 90tych, na osiedlu ZWM w pawilonie handlowym „Skaut”. Tam jako pionierzy rozpoczęliśmy wprowadzanie włoskiej kultury do naszego miasta. Pomysł był prosty, zrobić lodziarnię na wysokim poziomie i dać społeczeństwu odrobinę Italli, przedłużenie wakacji, odskocznię od codziennej rzeczywistości. Od samego początku kładliśmy nacisk na jakość dlatego lody naszej produkcji po dziś dzień cieszą się olbrzymią popularnością.

 

Najważniejsze było stworzyć oryginalną, włoską kawiarnię z temperamentem, bez jakichkolwiek kompromisów jakościowych. Początki były trudne, zwłaszcza w zakresie zdobywania produktów wysokiej jakości w Polsce. Dziś wszystko jest w zasięgu ręki, wystarczy wiedzieć w którą stronę rękę wyciągnąć i mieć we krwi stawianie na jakość. W skrócie można by rzec „świat i ludzie”.

 

DV-011

 

Tajniki przyrządzania prawdziwego espresso, cappuccino czy też najsłynniejszych deserów: Tiramisu, Panna Cotta zdobywaliśmy przez lata u naszych zachodnich sąsiadów oraz we Włoszech i sprowadziliśmy je dla Opolan wraz z włoską tradycją.

Dodatkowo rzuciliśmy się w wir eksperymentów i nowości tworząc własne przepisy. Od samego początku produkujemy i serwujemy tradycyjne włoskie desery i lody. W podstawowej ofercie dorobiliśmy się wielu oryginalnych deserów i ciast oraz 150 gatunków lodów. Wśród nich jako cieszące się największą popularnością można wymienić lody mleczne: malaga, stracciatella, amarena, śliwka w czekoladzie, zabajone z czekoladą, mozart, trufla oraz sorbety na bazie owoców: cytryna, maracuja, truskawka, mango, czarny bez, owoce leśne, malina. Wszystkie lody naszej produkcji robione są wyłącznie z naturalnych produktów, które pochodzą od sprawdzonych, stałych, wieloletnich dostawców. Natomiast oferowana przez nas kawa pochodzi od czołowych włoskich palarni znanych na całym świecie.

 

Włosi, jak wszyscy wiemy przykładają bardzo dużą uwagę do piękna i przyjemności dlatego też corocznie jeździmy do ojczyzny gelaterii – do Włoch na specjalistyczne targi lodziarskie. W tym czasie spotykamy się z wieloma włoskimi przyjaciółmi z branży i wymieniamy się doświadczeniami. Staramy się być na bieżąco ze wszelkimi lodziarskimi nowinkami równocześnie zwiększając swoje kwalifikacje. Daje nam to dodatkową satysfakcję i tak zwany „wiatr w żagle”.

 

„Kafejce” poświęcamy wiele czasu, energii i cierpliwości. Już od wielu lat Dolce Vita stała się nie tylko naszym miejscem pracy ale również drugim domem. Stała się naszą pasją, w którą wkładamy wiele czasu i serca.

 

Obecnie kawiarnia Dolce Vita usytuowana jest przy ulicy Krakowskiej, głównej pieszej arterii miasta, na trasie z dworca kolejowego do rynku. Lokalizacja w samym sercu Opola, naprzeciwko Filharmonii Opolskiej dodaje szczególnego uroku naszej kawiarni.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli włoskich klimatów i ich ocenie pozostawiamy ocenę naszych produktów.